POMOC SĄSIEDZKA Dla poszkodowanych w Czechach

przez Fundacja Warto Żyć Dla Kogoś

 • 1.000.000,00

  Cel Zbiórki
 • 0,00

  Zebrane środki
 • 0

  Pozostało dni
 • Target Date

  Sposób zakończenia zbiórki
Zebrany procent :
0%
This campaign has been invalid or not started yet.
cała Polska

Opis zbiórki

Pozrywane dachy, przewrócone samochody, sterty gruzu na ulicach – tak wyglądają wioski na południu czeskich Moraw po tym, jak w czwartek przez ten region przetoczyła się potężna trąba powietrzna. Zginęło pięć osób, a około 200 odniosło obrażenia – przekazały służby. Czeskie władze szacują, że pokrycie strat spowodowanych przez żywioł może sięgnąć co najmniej kilkuset milionów koron.

Trąba powietrzna i burze z gradem wielkości piłek tenisowych przeszły w czwartek nad położonymi w pobliżu granicy ze Słowacją regionami Brzecławia i Hodonina w kraju (województwie) południowomorawskim. Na miejsce skierowano ponad 100 jednostek straży pożarnej. Czeskie służby ratunkowe wsparły ekipy z Austrii i Słowacji. Ogłoszony został czwarty poziom stanu pogotowia, który oznacza, że może być wiele ofiar wśród ludzi i mobilizowane są wszystkie dostępne jednostki ratunkowe.

Jak podała czeska telewizja publiczna, powołując się na komunikat policji, bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do pięciu. Około 200 kolejnych osób odniosło obrażenia. ŹRÓDŁO TVN24

CHCEMY POMÓC NASZYM SĄSIADOM

Ponieważ zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji która spotkała mieszkańców  na Morawach w Czechach, nie możemy zostać obojętni na krzywdę jaka spotkała tych wszystkich ludzi.

Zbiórka powstała by uzbierać środki na pomoc która w danym momencie będzie potrzebna.

Serdecznie zachęcamy do wsparcia