Rehabilitacja dla Wiktorii

przez Fundacja Warto Żyć Dla Kogoś

 • 12.000,00

  Cel Zbiórki
 • 0,00

  Zebrane środki
 • 97

  Pozostało dni
 • Cel

  Sposób zakończenia zbiórki
Zebrany procent :
0%
Minimum amount is zł10 Maximum amount is zł3000
Jawiszowice, Polska

Opis zbiórki

Wiktoria Gawron Ur. 22.10.2016 roku sam. Jawiszowice.

Diagnoza: hipoplazja móżdżku, opóźniona mielinizację, astma wczesnodziecięca, oczopląs, zez zbieżny.

Wiktoria urodziła się 22 października 2016 roku. Dostała 10 pkt w skali apgar. W piątym miesiącu życiu u Wikusi ujawnił się oczopląs. Zaczęły się również problemy oddechowe i nawracające zapalenia płuc i oskrzeli. Kolejne miesiące to ciągle badania i poszukiwania co dzieje się z naszą Córeczka. Stwierdzono obniżone napięcie mięśniowe i od 6 miesiąca życia Wiktorka jest rehabilitowana. Następnie wykazano astmę wczesnodzieciecą, a rezonans główki pierwsze opóźniona mielinizację a następnie hipoplazja móżdżku.
W 2019 roku 3 letnia wówczas Wiktoria trafiła na krakowski OIOM z powodu zapalenia opon mózgowych i obrzęku mózgu. Stan był bardzo ciężki. Atak padaczki, bezwład czterokonczynowy, kilka tygodni spędzonych w szpitalu, kiedy zastanawialiśmy się czy jeszcze zobaczymy uśmiech naszej córeczki.
Nasze prośby zostały wysłuchane i Wikusia zaczęła powoli odzyskiwać siły … I znów zobaczyliśmy jej piękny uśmiech.
Wiktorka zmaga się z problemami neurologicznymi, jednak od ponad dwóch lat czekamy na wyniki badań genetycznych. Ma również duże problemy z odpornością co w okresie jesiennym staje się dużym zagrożeniem dla niej.

Mimo wszystkich przeciwności Wiktoria to radosna dziewczynka, która codziennie musi walczyć o swoją samodzielność. Nie chodzi i nie stoi samodzielnie. Porusza się za pomocą wózka lub balkonika. Jej nóżki są bardzo słabe i ma problemy z równowaga. Jednak jest bardzo zdeterminowana by być jak najbardziej samodzielna. Od pół roku coraz więcej mówi, co również powoduje że dzielnie ćwiczy z logopeda.
Koszty rehabiliatcji i wszystkich zajęć które są niezbędne dla Wiki i mogą jej pomóc są ogromne. Jednak wierzymy że małymi kroczkami Wiktoria udowodni że warto w nią wierzyć i pomóc jej.

W trakcie badań genetycznych Koszty miesięczne rehabilitacji to od 2200-2500 zł.