Nowoczesna terapia w kolejnej bitwie o życie

przez Fundacja Warto Żyć Dla Kogoś

 • 25.000,00

  Cel Zbiórki
 • 260,00

  Zebrane środki
 • 0

  Pozostało dni
 • Target Date

  Sposób zakończenia zbiórki
Zebrany procent :
1.04%
This campaign has been invalid or not started yet.
28-130 Stopnica, Woj. Świętokrzyskie, Polska

Opis zbiórki

Moi drodzy, mam na imię Damian. Jestem mężem cudownej żony i ojcem dwójki wspaniałych dzieci. Syn Franuś, córka Marcelinka i żona Kasia są całym, moim światem. Życie jednak nie zawsze jest tak kolorowe, jak by się chciało. Od niedawna wiem, że czeka mnie kolejna nierówna walka o moje życie, tym razem ze wznową pierwotnego nowotworu lub zupełnie innym przeciwnikiem.

Zmagam się z tym przeciwnikiem już od listopada 2018 roku i raz udało mi się wygrać, niestety nie na długo. Tym razem do walki nie wystarczy tylko moja silna wola i determinacja najbliższych.

Niestety mój sukces jest uzależniony od ogromnych pieniędzy, których nie jestem w stanie sam zgromadzić. Moja nadzieja na dalsze życie to nowoczesna terapia Cart- T- Cell wspomagana późniejszym stosowaniem nierefundowanych leków.

Cięgle uciekam przed śmiercią, lecz tym razem potrzebuje armii ludzi, którzy otworzą swoje serce i pomogą mi w tej nierównej walce.

Listopad 2018r.- Każdego dnia odczuwałem zmianę w moim organizmie, która sprawiała mi problemy w codziennym funkcjonowaniu. Wykonałem szereg badań, które nie wykazały poważnych zmian do czasu tomografu komputerowego. Trzy dni przed odbiorem wyniku badania żona przyszła do mnie z niesamowitą wiadomością – „Po raz drugi zostaniemy rodzicami!” Popłynęły łzy szczęścia, a zarazem pojawił się strach przed tym co usłyszymy na wizycie u doktora. Wyrok – olbrzymi guz w śródpiersiu.

Gdy emocje udało się opanować, podjęliśmy z żoną walkę z nowotworem, którą po wielu trudnościach udało się wygrać. Niestety nie na długo, ponieważ wynik histopatologiczny wskazuje, że muszę się zmierzyć z pierwotnym chłoniakiem śródpiersia.

Ogromny guz nadal rośnie, dając mi jedynie kilka tygodni życia. W pierwszej linii leczenia zastosowano najmocniejszą chemioterapię schemat GMALL. Ciągłe osłabienia, mdłości, wymioty, biegunki, drgawki stały się moim codziennym życiem, lecz między cyklami dostawałem zastrzyk energii, gdyż spędzałem czas z ukochaną ciężarną żoną oraz moim synkiem. W trakcie przebywania w szpitalu zostały wyodrębnione moje komórki do autoprzeszczepu, który został wykonany już w październiku, by nie dać szans guzowi.

Obawy, które mi towarzyszyły, paraliżowały mnie codziennie, żona blisko rozwiązania, syn w domu, a ja nie mogę być przy nich. W kolejnych dniach zostałem poddany chemioterapii BEAM, i właśnie w tym okresie na świat przyszła moja córeczka. Radość i ból naprzemiennie mi towarzyszyły. Po 24 godzinach od podania ostatnie chemii dokonano przeszczepu szpiku.
Kontrolne badanie PET wskazało aktywnego guza i musiałem poddać się radioterapii. Magia napromieniowania w końcu przyniosła upragniony sukces i w maju 2020 roku potwierdzono całkowitą remisję choroby.

Kolejna radość w naszym życiu, plany na przyszłość… I w tym właśnie momencie mam deja vu i jestem w punkcie początkowym, gdzie sukces się oddalił, a marzenia ulegają rozmyciu.

Dlatego zwracam się do Was o pomoc. Pozwólcie mi uczestniczyć w życiu mojej rodziny. Wspomóżcie mnie w walce o moje życie. Muszę zrobić wszystko aby móc wysłuchać wierszyka na dzień taty, aby móc zabrać moje dzieci na plac zabaw, czy żonę na wspólną kolację.

Dla wielu to zwykła codzienność, a dla mnie ogromne marzenia. Każdej bezsennej nocy zmagam się z myślami, ile pozostało mi dni z moimi najbliższymi? Czy będę na odebraniu dyplomów u syna? Czy uda mi się poprowadzić córkę do ołtarza?

Bitwę wygrałem ale teraz rozpoczynam wojnę, którą wygram tylko z Waszą pomocą.

Damian

NameDonate AmountData
Grzegorz Bartczak 10,00June 23, 2021
Paulina BIELECKA 50,00June 12, 2021
Grzegorz Bartczak 10,00April 28, 2021
Anonymous 10,00April 08, 2021
Magdalena Wojtowicz 10,00March 19, 2021
Anonymous 100,00March 16, 2021
Dominika Kasperek 20,00March 16, 2021
Damian Majewski 50,00March 04, 2021